Posted on

Sigo Leo’nun özellikleri: pozitif ve negatif

23 Temmuz-23 Ağustos
O benim.

Sign Leo ne gibi?
Aslan burcu, bir ateş işareti olarak, egonun gelişimini vurgular. Leo, güç yayarak güç ve etki yaratmaya hazır hissediyor. Aslan burcu kendine inanır ve bu onun benlik saygısının temelidir. Kim olduğunu bulmasına ve göstermesine yardımcı olacak deneyimler arar.

Tıpkı önceki işaret olan Kanser’in kolektifin bir parçası olduğunu hissettiği gibi, Leo da kendi krallığının kralı olmayı hedefliyor.
Risk almayı umursamıyor, kendini başkalarına kim olduğunu ifade edip temsil edip edemeyeceğini teste sokuyor.

Farklılaşmış bir kimlik, “Ben” diye bağırabilmek için kendine özgü bir ifade arıyor.
Özgünlüğe giden bu yolda samimiyet, cesaret, bencillik ve çocukça teşhircilik vardır.
Bu yazıda Aslan burcunun hem olumlu hem de olumsuz özelliklerini ve işle olan ilişkisini öğreneceğiz.

Aslan burcunun Regent gezegeni
Naibi Güneş ona özgüven verir ve aynı zamanda dünyanın merkezini de hisseder. Bu noktadan sonra başkalarına güç ve enerji yayar ve çekim gücüne sahiptir. Kendine inanır ve etrafındaki insanlara hükmetmek veya etkilemek ister.

Aslan burcunun özellikleri: olumsuz ve gelişimsel ifade
Işığını cömertçe sunmak yerine, hayranlık uyandırmak için parlıyormuş gibi davranırsa, güvenliğin bir aşağılık kompleksi görünümünün arkasına saklanarak aşırı değerlenmeye düşecektir.

Başkalarının onu övmediği veya yansıtmayı planladığı imajı geri vermediği durumlarda, başarısızlığını kabul etmesi zor olacaktır. Aslan burcunun kendisine değer vermeyenlerle temas kurması zordur.

Bir bütünün bir parçası tanındığında, her insanın eşit öneme sahip olduğunu ve hiç kimsenin kimseden daha iyi olmadığını anlayacaktır. Rolleri veya yanlış egoları temsil etmeye gerek kalmadan kendinizi ifade etmek sizi gerçek öz farkındalığa yaklaştırır. Zaten gururu cilaladı ve arkadaşlarını etkilemek için övünen bir şekilde davranmıyor.

Aslan burcu bize kişisel risk alma ihtiyacını veriyor. Ayrıca, kendimizi gerçek bir şekilde alay etmekten korkmadan göstermemizi ve kim olduğumuzu yüksek sesle söyleyebileceğimizi kabul etmemizi sağlıyor.

Dünyanın her birimizin sahip olduğu o özel parçaya ihtiyacı var, değerli, çünkü eşsiz. Hiçbirimiz sahneye çıkmadan dünyayı dolaşmayı göze alamayız.

Aslan burcunun niteliklerinin özeti
Aslan burcunun olumlu özellikleri şunlardır:

Güç, benlik saygısı, samimiyet, inisiyatif. Ne düşünüyorsan onu yap. Toplum önünde kişisel konum. İç güçler. Çevreye ışınlama.

İşte Leo işareti
Emek sektöründe Leo’nun kendini ifade edebilmesi ve en çok katkıda bulunabilmesi gerekir. Çalışandan ziyade patron olması onun için daha uygun olabilir. Fakat bu aynı zamanda Leo’da Güneşi olan tüm insanların başkalarına hükmetmesi gerektiği anlamına gelmez; doğum haritası bundan çok daha karmaşıktır. Her halükarda saygı ve nüfuz kazanmaya, kararlar almaya ve daha iyiden daha iyi çalışarak eğlenmeye çalışacaktır.

İlişkilerde Leo
İlişkilerde Aslan burcunun özellikleri şunlardır: o iyi bir arkadaş, sıcak, hevesli, sadık ve onu bu kadar hoş kılan saflık noktasıyla. Arkadaşlarına yardım etmeyi sever ve duygularıyla cömerttir.

Sevmeye ve sevilmeye ihtiyacı var, bu sadece bir oyun olarak da olsa flört olarak ifade edilebilir. Ve zaten ciddi bir ilişki içinde olan diğerinin hayranlık ve takdir göstermesi gerekiyor; o zaman Leo, kendini en iyi şekilde verecek

Leo’daki Gezegenler
Bu işaretteki her gezegen onun içinde uzmanlaşmıştır ve kendini kendi yolunda ifade eder. Örneğin temas ve duygu aracımız olan Ay yoğun bir sevgi talep edecek, göz ardı edilmesine izin vermeyecektir. Her zaman diğeri için önemli olmak ister ve bu konuda herhangi bir sapma onu not eder ve rahatsız eder.

Öğrenme ve iletişim aracı olan Merkür dramatik, hayati, enerjik hale gelir ve öğrendikleri veya ilettikleri gerçek içsel deneyimlerle ilgilidir.

Değerlendirme aracımız olan Jüpiter, bu işarette şeyleri çok kişisel bir şekilde görme konusunda büyük bir yeteneğe sahiptir. Ve arayacağınız ve ilgileneceğiniz deneyimler, giderek daha gerçek bir öz değerlendirmeye ulaşabilmek ile ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir